Woda demineralizowana

Dlaczego w doypacku?

Oferujemy wodę demineralizowaną w opakowaniach typu doypack. Ten typ opakowania ma szereg zalet. Przede wszystkim są trwałe, szczelne i poręczne w użyciu (łatwo je uzupełniać i opróżniać). Zajmują zdecydowanie mniej miejsca podczas przechowywania niż tradycyjne szklane czy plastikowe zbiorniki. Doypack zajmuje tylko tyle miejsca, ile płyn w nim zawarty. Opakowania można wykorzystać wielokrotnie, a do ich produkcji zużywa się do 70% mniej plastiku niż w przypadku wytwarzania plastikowych butelek- są tworzone z dbałością o środowisko naturalne.

Ponadto opakowanie typu doypack ogranicza kontakt zawartości z otaczającym powietrzem. Dzięki temu płyn nie napowietrza się tak, jak w przypadku przechowywania w tradycyjnych opakowaniach takich jak butelka czy kanister i nie traci swoich właściwości. W przypadku wody demineralizowanej jej styczność z powietrzem jest szczególnie niewskazana, ponieważ woda wchłania zanieczyszczenia z powietrza i zostaje nasycona dwutlenkiem węgla, który może zmieniać jej pH. W tradycyjnych opakowaniach butelkowych w trakcie nalewania do cieczy dostają się duże ilości powietrza wraz z zanieczyszczeniami. Opakowania typu doypack umożliwiają ograniczenie tego procesu.

Woda demineralizowana pozbawiona jest wszelkich obcych jonów przez ich wymianę na jony wodorowe i wodorotlenowe. Posiada szerokie zastosowanie m.in. w laboratoriach, gabinetach dentystycznych, akwarystyce, a także w bateriach, akumulatorach samochodowych czy żelazkach.

Świetnym rozwiązaniem jest używanie wody demineralizowanej w doypackach w połączeniu z innymi naszymi produktami umożliwiającymi precyzyjne jej dozowanie (teemer). Znacznie ułatwi to nalewanie wody do akumulatorów, układów chłodzenia, żelazek i innych urządzeń wymagających zastosowania takiej wody. Dodatkowo oferujemy specjalny uchwyt clip-teemer, dzięki któremu opakowania typu doypack są jeszcze łatwiejsze w uzupełnianiu i opróżnianiu.