Teemer

Prawdopodobnie najbardziej ergonomiczny zawór ręczny na świecie

Teemer jest to wygodny rodzaj zaworu ręcznego o ergonomicznym kształcie i łatwej obsłudze. Dla wygody użytkowania w zależności od zastosowania proponujemy teemer w dwóch wersjach: z prostą i kątową wylewką. W zależności od zastosowanej dyszy teemer można wykorzystać jako urządzenie do nalewania i odsysania płynów. Specjalna wersja „S-teemer” może służyć jako przenośny zawór do mycia rąk, prysznic czy turystyczny bidet.

Zakończenie proste służy przede wszystkim do precyzyjnego dozowania płynów np. wody demineralizowanej do akumulatorów, układów chłodzenia, żelazek i innych urządzeń wymagających stosowania takiej wody. Łatwa obsługa urządzenia zapewnia możliwość nalewania zarówno strumieniem ciągłym, jak i pojedynczymi kroplami.

Zakończenie kątowe pozwala na zamocowanie dodatkowego wyposażenia na końcówce wylewowej. Przewidujemy różne końcówki zarówno do zastosowań technicznych (dolewanie lub odciąganie różnych płynów) jak i zastosowań higienicznych np. dyszy prysznicowej, bidetowej. Takie rozwiązanie powoduje możliwość precyzyjnego kierowania strumienia płynu w określone miejsce.

Dysza wydłużona lub zakończona elastycznym wężykiem ułatwia zarówno nalewanie, jak i odessanie płynu z dowolnego zbiornika. Dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku konieczności odessania letniego płynu do spryskiwaczy, aby zastąpić go płynem zimowym. Ponadto istnieje możliwość odprowadzenia płynu bezpośrednio do opakowania typu doypack, w którym można go przechować do ponownego użycia. Dla niektórych rodzajów płynów (które nie powinny być wylewane do kanalizacji) jest to doskonały sposób prawidłowego zabezpieczenia w celu magazynowania lub zdeponowania.

teemer z przeźroczystą dyszą wydłużoną przeznaczony jest do zastosowania w akwarystyce. Dzięki urządzeniu można w prosty sposób wydobyć mniejsze zanieczyszczenia i paprochy z dna akwarium w precyzyjny sposób i bez uciążliwego rozlewania się wody dookoła.