Dlaczego powstał projekt teemer?

Kilka lat temu moja żona stwierdziła, że nie znosi uzupełniać płynu do spryskiwacza w samochodzie z powodu konieczności otwierania maski. Po badaniach okazało się, że wiele kobiet nie lubi tej czynności. Potwierdza to eksperyment firmy Volvo YCC realizowany w 2004r przez grupę kobiet w ramach projektu „Samochód projektowany przez kobiety dla kobiet”.

https://www.media.volvocars.com/fr/fr-fr/media/pressreleases/4937/your-concept-car-by-women-for-modern-people

https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_YCC

Samochód został pokazany na targach w Genewie, wzbudził duże zainteresowaniehttp://news.bbc.co.uk/2/hi/business/3528757.stm.

Był także pokazywany na kilku innych kontynentach poza Europą i zebrał dobre opinie. "Pozytywna odpowiedź mediów - reakcje mediów na unikalny samochód YCC są zdecydowanie pozytywne. Z zebranych 3700 artykułów, 62 procent są pozytywne … „

http://www.gizmag.com/go/4009/

http://www.spiegel.de/auto/aktuell/volvo-ycc-der-kleine-unterschied-a-289004.html

http://www.bloomberg.com/bw/stories/2004-03-14/this-volvo-is-not-a-guy-thing

http://www.edmunds.com/car-safety/what-are-automakers-doing-for-women-part-iii-volvo-has-its-designs-on-women.html

Wśród głównych innowacji tylko jeden punkt do dzisiejszego dnia nie znalazł rozwiązania. Jest to możliwość uzupełniania płynu do spryskiwaczy w samochodzie bez otwierania maski, interesujący głównie kobiety, ale jak pokazały badania Volvo, także wielu mężczyzn chętnie widziałoby takie rozwiązanie w aucie.

„Kobiecy zespół projektowania Volvo to nowy pomysł, ale nie jest szczególnie ryzykowny. Firma twierdzi, że w USA kobiety  decydują o zakupie 54 procent naszych samochodów. Żadna firma nie może sobie pozwolić na ignorowanie takiej siły nabywczej.” http://www.cbsnews.com/news/a-volvo-by-women-for-women/

Targi Automechanika 2014 we Frankfurcie potwierdziły naszą koncepcję.

Ponad 90% kobiet  oglądających fill-teemer’a chętnie by miało takie urządzenie w swoim samochodzie.

Sugestia, żeby umieścić wlew do płynu obok wlewu paliwa jest dobra, coraz więcej samochodów ma w tym miejscu wlew do AdBlue. (zdjęcia)  3 wlewy w jednym miejscu ułatwią życie wielu kierowcom , coszczególnie powinno dotyczyć nowoprojektowanych samochodów. Istotną zaletą naszego urządzenia jest możliwość instalacji nie tylko w nowych , ale w większości samochodów już obecnych na rynku.

Podstawowe założenia: urządzenie proste, niedrogie, , intuicyjnew obsłudze, z łatwą i nieinwazyjną instalacją w istniejących samochodach, a jednocześnie wobec małej ilości dystrybutorów płynów do spryskiwacza (są na nielicznych  stacjach benzynowych) urządzenie musi umożliwiać korzystanie z opakowań istniejących na rynku.  Nasz wybór padł na ekologiczne opakowania typu doypack, które są opakowaniami przyszłości. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca podczas przechowywania niż tradycyjne plastikowe butelki i kanistry, a do ich produkcji zużywa się do 70% mniej plastiku niż w przypadku wytwarzania plastikowych butelek. Ekologiczne opakowania typu doypack są powszechnie dostępne na stacjach Shell, jak również niektórych stacjach BP, Jet i w większości supermarketów.

Tysiące prób, setki różnych wariantów i koncepcji zaowocowały powstaniem całej rodziny zaworów, o zupełnie nowej konstrukcji wprowadzających nową jakość w tej dziedzinie. Część już zgłosiliśmy do opatentowania i pokazujemy je na naszych stronach, część jest jeszcze w fazie rozwoju. Grupa  specjalistów pracujących nad rozwiązaniami konstrukcyjnymi stworzyła faktycznie całą rodzinę produktów , które wspólnie nazwaliśmy teemer od słowa teem – „nalewać”.